EURO D

Paylaşmak Güzeldir :


Kanal d Ayhan Şahenk ve Aydın Doğan tarafından ortak kurulmuştur. Kanal d 2004 yılında analog yayının yanında sayısal yayın yapmaya da başlamıştır. Diğer tüm Avrupa ülkelerine Türkçe yayın yapan Almanya merkezli Euro D Kanal d'nin Türkiye dışındaki şubesidir. Kanal D, ayrıca Türkiye'de yüksek çözünürlükle (HD) yayın yapan ilk ulusal televizyon kanalı olan Kanal D HD'yi yayına başlamıştır. Kanal D'de yayınlanan birçok program, bu kanaldan yüksek çözünürlükle izlenebilmektedir. Kanal D 2005 yılından itibaren her yıl Türkiye'nin en çok seyredilen tv kanalı olmuştur. Mayıs 2013'ten itibaren Kanal D dizileri engelsiz.kanald.com.tr adresinde görme engelliler için sesli betimleniyor, işitme engelliler için işaret dili ile anlatılıyor. Kanal d ayrıca alt yazılarla destekleniyor. Bu sayede Aramızda engel yok! sloganı bu siteyi açan Kanal D bir ilki gerçekleştirdi. Kanal D, 1/07/2013'te 16:9 geniş ekran yayına geçmiştir.
Euro D, Kanal D'nin Avrupa'daki Türklere yönelik yayın yapan televizyon kanalı. Eski ismi Kanal D Fun olan kanal 7 Mart 2001 tarihinde adını Euro D olarak değiştirmiştir.
Euro D ağırlıklı olarak Kanal D'de oynayan dizi, film ve programları yayınlamaktadır. Bunun dışında Euro D Haber ile Avrupa'dan haberler vermektedir.

Euro D Frekansı
Türksat 2A: 11804 V 24444 5/6 Batı D-Smart 22. kanal
Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Yorumlardan Yorum Yapan Kişiler Sorumludur...